Svetainės struktūraGrįžti į pradinį puslapįENPaieška

Naujienos

 

Krašto apsaugos ministerija perėmė Saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo valdytojo funkcijas

2018-01-03

Sausio 1 d. įsigaliojus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimams, Krašto apsaugos ministerija perėmė Saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo (SVDPT) valdytojo funkcijas. Įgyvendinant įstatymo pakeitimus krašto apsaugos ministras paskyrė SVDPT tvarkytoją – jo funkcijas vykdys valstybės įmonė „Infostruktūra“.

 

SVDPT yra uždaro tipo tinklas, kuriuo teisę naudotis turi tik valstybės institucijos. Šis konkretus tinklas yra atskirtas ir apsaugotas nuo interneto, o šio tinklo paslaugas gali teikti tik Krašto apsaugos ministerijos įgaliotas SVDPT tvarkytojas – VĮ „Infostruktūra”.

 

Valstybės institucijos, kurių funkcijų vykdymui reikalingas SVDPT ir toliau gali naudotis VĮ „Infostruktūros“ paslaugomis. Pagal galiojančius teisės aktus, valstybės institucijos saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo paslaugas teikiančią VĮ „Infostruktūrą“ gali rinktis netaikydamos viešųjų pirkimų procedūrų.

 

VĮ „Infostruktūra“ Krašto apsaugos ministerijos valdymo sričiai buvo priskirta 2017 m. birželį Vyriausybės sprendimu, vykdant valstybės kibernetinės ir elektroninės saugos konsolidaciją.

 

Krašto apsaugos ministerijai paskyrus SVDPT tvarkytoją buvo ne tik įgyvendintas įstatymas, bet kartu ir išspręstas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo bei Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pastebėtas teisinis klausimas, kuomet SVDPT operatorius buvo paskirtas ne įstatymo įgyvendinamuoju teisės aktu. 

 
Naujienų prenumerata RSSSpausdinti